Zapraszamy na koncert z okazji 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego

Zapraszamy na koncert z okazji 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego

15 października 2019 o godz. 19.00 na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni odbędzie się koncert pt. „ W dobrą Stronę – 50 lat polskiej piosenki na 50 lecie UG”.

Koncert jest dedykowany Społeczności Akademickiej i artystycznie inauguruje obchody 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego.

Na program koncertu złożą się utwory z ostatnich pięciu dekad, które towarzyszyły studentom oraz wykładowcom od początku powstania UG do dzisiaj. Widzowie usłyszą najbardziej znane utwory wybitnych artystów, takich jak Marek Grechuta, Grzegorz Ciechowski, Maryla Rodowicz, Kazik Staszewski, czy Dawid Podsiadło.

„Będziesz moją panią”, „Nie pytaj o Polskę”, „Mój jest ten kawałek podłogi”, „Czerwone korale” to znane i lubiane utwory, które będzie można usłyszeć w wykonaniu Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego w asyście Zespołu Pieśni i Tańca UG „Jantar” oraz dwunastoosobowej Orkiestry Rapsodycznej, na której czele stanie Artur Jurek – uznany gdański pianista i aranżer.

Widowisko połączy w sobie muzykę, taniec i wizualizacje świetlne dając niezapomniany spektakl obrazujący historię Uniwersytetu Gdańskiego, od początku powstania do dnia dzisiejszego.

Zapraszamy serdecznie!

Leave a comment

Send a Comment