Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online "Fabryka Pomysłów"!

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online "Fabryka Pomysłów"!

Bezpłatne szkolenie online Fabryka Pomysłów
28-31.05.2020

Czy szukacie środków na realizację swoich działań? Prowadzicie działalność w lokalnej społeczności? Nie wiecie, jak zacząć realizować taki projekt i gdzie ubiegać się o fundusze? Pracujecie z młodzieżą w wieku 18-30 lat? A może sami dopiero zaczynacie przygodę z działaniami społecznymi? Macie ukończone 18 lat i chcielibyście działać społecznie? Nie wiecie, od czego zacząć? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź brzmi twierdząco – bezpłatne szkolenie online „Fabryka Pomysłów” jest dla Was!

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza na szkolenie online „Fabryka Pomysłów”, dotyczące Projektów Solidarności – lokalnych inicjatyw realizowanych w Polsce.

Szkolenie odbędzie się w dniach 28-31.05.2020 r. Nie musisz wychodzić z domu, by wziąć w nim udział! Szkolenie jest przygotowane tak, by w sposób interaktywny spotkać się online.

W czasie spotkania uczestnicy wezmą udział w szeregu warsztatów online dotyczących m.in.:

  • opracowywania pomysłu,
  • dowiedzą się, jak diagnozować potrzeby lokalnej społeczności za pomocą metod design thinking,
  • jak zachęcić mieszkańców do działania,
  • jak budować projekt,
  • w jaki sposób pracować w grupie,
  • jak działać efektywnie w społeczności lokalnej
  • w jaki sposób promować swoje pomysły,
  • czym dokładnie są Projekty Solidarności i jakie są ich zasady
  • gdzie ubiegać się o fundusze
  • w jaki sposób wypełnić wniosek

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 18-30 lat, które chciałby zacząć działać lokalnie oraz pracowników instytucji, fundacji oraz stowarzyszeń, którzy na co dzień pracują z młodymi ludźmi i mogliby zainicjować projekt.  

Więcej informacji o szkoleniu można znaleźć na naszej stronie:
https://eks.org.pl/2020/04/29/dolacz-do-iv-edycji-fabryki-pomyslow-szkolenie-online/

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem:
https://www.webankieta.pl/ankieta/521102/fabryka-pomyslow.html

Na zgłoszenia czekamy do 20 maja 2020 r. Decyzja o zakwalifikowaniu zostanie przesłana 21 maja 2020 r.

Szkolenie odbędzie się online.  O szczegółach dotyczących systemów i narzędzi, którymi będą posługiwać się uczestnicy i trenerzy poinformujemy po zakwalifikowaniu na szkolenie. Obiecujemy, że uczestnicy nie będą przykuci do swoich komputerów. Szkolenie będzie miało formę interaktywną i warsztatową z możliwością konsultacji z pracownikami zespołu Europejskiego Korpusu Solidarności.  

Szkolenie przygotowuje do złożenia wniosku i realizacji Projektu Solidarności – jednego z trzech typów działań programu Komisji Europejskiej – Europejskiego Korpusu Solidarności. Projekty tego typu pozwalają na realizację inicjatyw lokalnych trwających od 2 do 12 miesięcy. Maksymalne dofinansowanie projektu wynosi 6000 euro. Inicjatorem projektu musi być pięcioosobowa grupa młodych ludzi (w wieku 18-30 lat), którą wspiera organizacja/ fundacja / stowarzyszenie. Środki są przeznaczana na realizację projektu oraz na koszty z nią związane. Nie istnieją ograniczenia tematyczne projektów – działania te powinny odpowiadać na potrzeby lokalnej społeczności.  

Więcej informacji o Projektach Solidarności:
https://eks.org.pl/projekty-solidarnosci-organizacje/, https://youtu.be/Ms73CEruI4E.

Leave a comment

Send a Comment