Uniwersytet Gdański przekazał specjalistyczny sprzęt na potrzeby utworzenia szpitalnego laboratorium diagnostycznego

Uniwersytet Gdański przekazał specjalistyczny sprzęt na potrzeby utworzenia szpitalnego laboratorium diagnostycznego

Tym razem wysokospecjalistyczna aparatura w postaci dwóch termocyklerów Light Cycler 480 II, dwóch komór laminarnych klasy BSL-2 oraz sprzętu uzupełniającego zostały przekazane na potrzeby 7. Szpitala Marynarki Wojennej przy ul. Polanki w Gdańsku. Jest to szpital, który należy do krajowej sieci jednoimiennych placówek zakaźnych. Jeszcze w tym tygodniu Uniwersytet Gdański przekaże również  dwa aparaty do półautomatycznej izolacji materiału genetycznego koronawirusa.

Przekazany sprzęt pozwoli na uruchomienie kompletnego specjalistycznego przyszpitalnego laboratorium diagnostyki molekularnej w kierunku COVID-19. Dzięki temu możliwe będzie zwielokrotnienie liczby wykonywanych testów i znacząco szybsze diagnozowanie chorych z województwa pomorskiego.

Termocykler Light Cycler 480 II to wysokospecjalistyczna aparatura służąca do wykrywania materiału genetycznego wirusa metodą PCR w czasie rzeczywistym.

Wcześniej termocykler Light Cycler 480 II trafił z Uniwersytetu Gdańskiego do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

źródło: ug.edu.pl

Leave a comment

Send a Comment