UG w premierowym rankingu Poland's Best Employers 2021 "Forbesa"

UG w premierowym rankingu Poland's Best Employers 2021 "Forbesa"

Uniwersytet Gdański znalazł się na 2. miejscu w rankingu “Forbesa” Poland’s Best Employers 2021, w kategorii „szkolnictwo i badania naukowe”, oraz na 31. miejscu ogólnego zestawienia listy 300 najlepszych polskich pracodawców. W badaniach ankietowych wzięło udział ponad 10 tys. pracowników. Partnerem merytorycznym projektu była firma Statista – współtwórca najbardziej znanych rankingów „Best Employers” na świecie.

Najnowszy ranking „Forbesa”, miesięcznika gospodarczego skierowanego m.in. do menedżerów średniego i wyższego szczebla, biznesmenów i inwestorów, to lista 300 najlepszych polskich pracodawców, przedstawiająca firmy działające w Polsce, których wybitne osiągnięcia w zakresie HR uhonorowane zostały tytułem najlepszego pracodawcy.

Poza zestawieniem ogólnym znajdziemy tu również zestawienia branżowe.

Uniwersytet Gdański zajął 31. miejsce w zestawieniu ogólnym 300 Najlepszych Polskich Pracodawców, a także 2. miejsce w zestawieniu branżowym w sektorze „szkolnictwo i badania naukowe” (77,56 pkt.), plasując się tuż za zwycięskim Uniwersytetem Warszawskim (25. miejsce w ogólnej klasyfikacji, 78,07 pkt.). Trzecie miejsce zajęły w klasyfikacji ex aequo Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (43.). W pierwszej dziesiątce znalazły się także: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (51.), Uniwersytet Wrocławski (61.), Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (73.), Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (87.), Uniwersytet Śląski w Katowicach (93.) i Uniwersytet Łódzki (104.). Dopiero na 15. pozycji uplasował się Uniwersytet Jagielloński (203.).

Zestawienie Poland’s Best Employers 2021 Forbesa powstało na takich samych zasadach, jak podobne na zachodzie Europy, czy w amerykańskim „Forbesie”. Pracodawców badała firma Statista – współtwórca najbardziej znanych rankingów „Best Employers” na świecie.

źródło: ug.edu.pl

Leave a comment

Send a Comment