Sukces „bonu turystycznego”. Jak otrzymać wsparcie?

Sukces „bonu turystycznego”. Jak otrzymać wsparcie?

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku  pośrednio pomoże również osłabionej polskiej branży turystycznej.

Bon Turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię koronawirusa. Wynosi on 500 zł na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia lub 1000 zł. na dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością.

Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego numeru, ważnego do końca marca 2022 r. Bon  przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem. Przysługuje on  niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.

Jak podaje Ministerstwo Rozwoju, dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Bon można otrzymać po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Sama aktywacja jest niezwykle prosta i trwa zaledwie 3 minuty. W ciągu pierwszych 12 godzin aktywowano 51 tysięcy bonów na kwotę ponad 44, 6 mln. złotych.

Autor: Kamil Patynowski

Leave a comment

Send a Comment