Studenci GUMed nagrodzeni za walkę z pandemią

Studenci GUMed nagrodzeni za walkę z pandemią

Od początku pandemii COVID-19 studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wykazywali się profesjonalną i dojrzałą postawą, angażując się w szereg inicjatyw związanych z walką z koronawirusem SARS-CoV-2.

Dzięki ich wsparciu możliwe było m.in. utworzenie i funkcjonowanie pierwszego w kraju Centrum testowego COVID-19 drive-thru przy Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Starania trzydziestu dziewięciu studentek i studentów kierunku lekarskiego i pielęgniarstwa doceniły również władze Gdyni.

Podczas spotkania, które zorganizowano 12 marca br. prezydent miasta Wojciech Szczurek i wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz wręczyli okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki, dziękując za ich odwagę, determinację i poświęcenie.

Z uwagi na sytuację epidemiczną i obowiązujące zasady bezpieczeństwa w wydarzeniu udział wzięło jedynie 4 reprezentantów studentów. Byli to: Emilia Stanulewicz (VI r., kierunek lekarski), Szymon Porębski i Aleksander Goll (V r., kierunek lekarski) oraz Juliana Kopczyńska (ubiegłoroczna absolwentka GUMed). W spotkaniu uczestniczyli również: prorektor ds. studenckich dr hab. Tomasz Smiatacz, prof. Marcin Renke, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, dr hab. Katarzyna Sikorska, p.o. kierownika IMMiT oraz dr hab. Maciej Grzybek, inicjator i koordynator Centrum testowego COVID-19.

źródło: gumed.edu.pl

Leave a comment

Send a Comment