Staże dla absolwentów w firmach związanych z sektorem kosmicznym

Staże dla absolwentów w firmach związanych z sektorem kosmicznym

13 absolwentów uczelni odbędzie półroczne staże w firmach sektora kosmicznego. W środę w Warszawie ogłoszono laureatów IV edycji konkursu “Rozwój kadr sektora kosmicznego”, zorganizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Staż trwa 6 miesięcy i rozpoczyna się od września. Stażyści mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4000 lub 5000 zł brutto (w zależności od wykształcenia). Część z tej sumy finansowana jest ze środków ARP (50 proc. w przypadku małych firm, 20 proc. w przypadku dużych). W tym roku do konkursu zgłosiło się 90 osób. Spośród tych kandydatów firmy wybrały 13 stażystów.

“Przygotowywanie kadr dla sektora kosmicznego to jeden z elementów strategii polityki kosmicznej, jaki przyjęliśmy. Te kadry kształcą się na uczelniach i przygotowują znakomitych absolwentów. Ale nabieranie doskonałości powinno odbywać się w praktyce – we współpracy z firmami” – powiedziała podczas środowej gali minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

Poinformowała, że w Polsce sektor kosmiczny reprezentuje już ponad 300 firm. “To z jednej strony najwyższej prób badania i rozwój – badania podstawowe i wdrożeniowe, a z drugiej – istotna gałąź gospodarki” – powiedziała.

Więcej informacji na NaukawPolsce.pap.pl.

Leave a comment

Send a Comment