Słupsk gościł Prorektora ds. Nauki Uniwersytetu Dyneburskiego

Słupsk gościł Prorektora ds. Nauki Uniwersytetu Dyneburskiego

20 września odbyło się spotkanie Prorektora ds. Nauki Akademii Pomorskiej w Słupsku dr. hab. inż. Aleksandra Astela, prof. AP z Prorektorem ds. Nauki Uniwersytetu Dyneburskiego (Daugavpils University) prof. Arvīdasem Barševskisem, który gości w słupskiej uczelni w ramach wymiany kadry akademickiej w programie Erasmus+.

Prof. Arvīdas Barševskis odwiedził naszą Uczelnię na zaproszenie prof. zw. dr. hab. Olega Aleksandrowicza, Dyrektora Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska AP w Słupsku, który uczestniczył w rozmowach dotyczących organizacji studiów w ramach programu „Podwójnego dyplomu”, podjęcia starań o pozyskanie środków finansowych na realizację bilateralnych projektów badawczo-rozwojowych, a także przyspieszenia rozwoju naukowego kadry badawczo-dydaktycznej poprzez tworzenie wspólnych publikacji naukowych.     

Prognostykiem efektywnej i owocnej współpracy pomiędzy uczelniami może być ich podobna struktura i prowadzenie kształcenia na tożsamych kierunkach studiów. Uniwersytet Dyneburski jest jednym z pięciu uniwersytetów istniejących na Łotwie; powstał w 1921 jako Zawodowa Szkoła Pedagogiczna, w 1993 roku uczelnię przekształcono w Dyneburski Uniwersytet Pedagogiczny.

Szczegóły i materiał źródłowy dostępne tutaj. 

fot. apsl.edu.pl

Leave a comment

Send a Comment