Profesor Waldemar Kamrat z PG powołany na członka Komitetu Sterującego NCBR

Profesor Waldemar Kamrat z PG powołany na członka Komitetu Sterującego NCBR
Profesor Waldemar Kamrat z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej został powołany przez Ministra Edukacji i Nauki na członka Komitetu Sterującego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
 

Na podstawie art. 16 ust. 3 i 7 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, profesor Kamrat został powołany na Członka Komitetu Sterującego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju do spraw badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze bezpieczeństwa i obronności państwa.

– Powołanie na Członka Komitetu Sterującego traktuję nie tylko jako zaszczyt, ale przede wszystkim jako obowiązek dla dobra i bezpieczeństwa Polski – podkreśla naukowiec.

Do najważniejszych zadań Komitetu Sterującego należą:

  • przygotowywanie dla Ministra Edukacji i Nauki projektów strategicznych programów badań naukowych i prac rozwojowych, w ramach których są realizowane badania naukowe lub prace rozwojowe,
  • określanie zakresów tematycznych badań naukowych lub prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa;
  • koordynowanie realizacji badań naukowych lub prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa w ramach strategicznych programów badań naukowych i prac rozwojowych lub innych zadań Centrum.

źródło: pg.edu.pl

Leave a comment

Send a Comment