Porozumienie na rzecz zdrowia mieszkańców Pomorza

Porozumienie na rzecz zdrowia mieszkańców Pomorza

Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne oraz Hevelianum po raz drugi zorganizują razem w czerwcu przyszłego roku Piknik na Zdrowie. To jedno z postanowień porozumienia podpisanego 4 grudnia br. przez rektora GUMed prof. Marcina Gruchałę, dyrektora naczelnego UCK Jakuba Kraszewskiego i dyrektora Hevelianum Pawła Golaka.

– Hevelianum ma wieloletnie doświadczenie w popularyzowaniu wiedzy, również medycznej, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum. – Wiemy, jak ważne są wiedza o zdrowiu, profilaktyce chorób i metodach leczenia. Z entuzjazmem przystępujemy po raz drugi do tego projektu. Dzięki współpracy pomiędzy GUMed, UCK i Hevelianum możliwa będzie wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy pracownikami partnerskich placówek, w tym naukowcami, lekarzami, studentami, doktorantami i edukatorami.

– Działania o charakterze edukacyjnym i popularnonaukowym wpisane są w misję naszej Uczelni – podkreśla prof. Marcin Gruchała, rektor GUMed. – Chętnie angażujemy się w inicjatywy zmierzające do podniesienia poziomu wiedzy i świadomości prozdrowotnej w społeczeństwie. Dysponujemy wysoko wykwalifikowaną kadrą naukowo-dydaktyczną, jak również niezwykle aktywnymi studentami, którzy – mimo wielu obowiązków wynikających z niełatwych studiów – potrafią bezinteresownie poświęcić się dla drugiego człowieka.

Szczegóły na stronie gumed.edu.pl

Leave a comment

Send a Comment