Popularyzator Dietetyki 2020 - trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu

Popularyzator Dietetyki 2020 - trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu

Do końca czerwca studenci kierunku dietetyka z dowolnej uczelni wyższej w Polsce mogą zgłaszać swoje kandydatury w konkursie Popularyzator Dietetyki 2020. Celem przedsięwzięcia jest m.in. promowanie autorów tekstów obalających mity dietetyczne.

Organizatorem konkursu jest Katedra i Zakład Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej wraz z Zakładem Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

“Zależy nam na tym, by zaktywizować środowisko młodych ludzi do pełnienia roli społecznej, jaką jest podnoszenie świadomości żywieniowej Polaków” – poinformował PAP jeden z inicjatorów konkursu dr hab. Piotr Rzymski. Drugim z pomysłodawców jest prof. Paweł Bogdański.

Do konkursu można zgłosić teksty popularnonaukowe dotyczące mitów żywieniowych, kontrowersji i niebezpieczeństw związanych z niektórymi dietami, związków diety i produkcji żywności ze stanem środowiska i zmianami klimatu.

Zwycięskie prace wyłoni komisja konkursowa, w której skład wejdą m.in osoby o kwalifikacjach z zakresu żywienia człowieka i produkcji żywności, przynajmniej jeden praktykujący dietetyk oraz jeden przedstawiciel nauk nie związanych z żywieniem człowieka spoza Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami materialnymi. Natomiast wszystkie nagrodzone oraz wyróżnione teksty zostaną opublikowane na blogu tygodnika “Polityka” www.dietetyczny.blog.polityka.pl.

Dodatkowe informacje na temat udziału w konkursie dostępne są na stronie internetowej. 

PAP – Nauka w Polsce
szz/ agt/

Leave a comment

Send a Comment