Politechnika Gdańska organizatorem ważnego wydarzenia!

Politechnika Gdańska organizatorem ważnego wydarzenia!

W dniach 9–10 października Biblioteka Politechniki Gdańskiej oraz Centrum Usług Informatycznych PG organizują III Pomorską Konferencję Open Science: Otwarte Dane dla Nauki i Społeczeństwa. Konferencję poprzedzą międzynarodowe warsztaty Focus on Open Science, organizowane 8 października przez Bibliotekę PG we współpracy z Scientific Knowledge Services, LIBER (Association of European Research Libraries) oraz University College London Press.

Warsztaty Focus on Open Science skupią się na zagadnieniach związanych z Otwartą Nauką, przede wszystkim na wyzwaniach, jakie stawia wdrożenie w Europie Planu S, międzynarodowej inicjatywy, której celem jest udostępnianie w sposób otwarty publikacji powstałych w ramach grantów. Przedstawione zostanie także pojęcie Nauki Obywatelskiej. Warsztaty odbędą się w sali 300 w Gmachu Głównym PG i zostaną przeprowadzone w języku angielskim. Prelegentami będą przedstawiciele europejskich uczelni, organizacji oraz wydawców. 

III Pomorska Konferencja Open Science: Otwarte Dane dla Nauki i Społeczeństwa odbędzie się w Audytorium nr 2 w Budynku B Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz w Pracowniach Multimedialnych Budynku Centrum Nanotechnologii B Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość. W ramach konferencji będą mieć miejsce prezentacje dotyczące m.in. repozytoriów otwartych zasobów naukowych, publikowania Open Access oraz otwartych danych badawczych i ich praktycznego wykorzystania, jak również warsztaty pozwalające na zapoznanie się z tematyką otwartych danych badawczych i projektami Nauki Obywatelskiej.

Szczegóły na stronie PG. 

Leave a comment

Send a Comment