Politechnika Gdańska liderem akcji „Kręć kilometry dla Gdańska” wśród gdańskich uczelni

Politechnika Gdańska liderem akcji „Kręć kilometry dla Gdańska” wśród gdańskich uczelni

Prawie 158 tysięcy kilometrów przejechali na rowerze we wrześniu i październiku studenci, pracownicy i sympatycy Politechniki Gdańskiej. Na rower wsiadali niemal 20 tysięcy razy, zdobywając w sumie 1 064 924 punkty. Dzięki temu Politechnika zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni, daleko na trasie zostawiając Uniwersytet Gdański i Gdański Uniwersytet Medyczny.

Sportowy pojedynek odbywał się na różnych poziomach. Można było startować indywidualnie albo grupowo.  Rywalizowały ze sobą różne grupy z jednej firmy, instytucje, stowarzyszenia, dzielnice czy uczelnie wyższe. W sumie, w ciągu dwóch jesiennych miesięcy,  gdańszczanie przejechali prawie 2 miliony kilometrów. Wystarczyło zainstalować na swoim smartfonie aplikację Avtivity i zamienić samochód, tramwaj czy autobus na rower. Aktywna aplikacja przeliczała każdy kilometr na punkty, a najbardziej premiowane były dojazdy do pracy. Dla najlepszych czekały atrakcyjne nagrody.

– „Kręcę dla Gdańska” to super inicjatywa – mówi jedna z uczestniczek rywalizacji, Aleksandra Głowacka z Centrum Usług Informatycznych PG – Mobilizuje do ruchu zarówno przed pracą jak i po pracy. Już sam dojazd i powrót z  pracy rowerem to wymierne korzyści dla zdrowia.
To także oszczędność czasu i pieniędzy, a do tego finansowe nagrody. Już drugi rok uczestniczyłam w tym konkursie i namawiam wszystkich wokół na dołączenie do tej inicjatywy.

Firmy startowały aż w pięciu kategoriach, w zależności od wielkości (mikro, małe, średnie, duże i największe). Liderem wśród tych największych, zatrudniających ponad 1000 osób, została Gdańska Stocznia Remontowa, a za nią uplasował się Urząd Miejski w Gdańsku. Najlepszą rowerową dzielnicą okazała się Olszynka.

źródło: pg.edu.pl

Leave a comment

Send a Comment