Politechnika Gdańska członkiem prestiżowej międzynarodowej organizacji AACSB

Politechnika Gdańska członkiem prestiżowej międzynarodowej organizacji AACSB

Politechnika Gdańska została przyjęta w poczet organizacji AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business), ogólnoświatowego stowarzyszenia uczelni ekonomicznych. Tym samym rozpoczął się proces akredytacji PG, który potrwa około 4-5 lat.

– Członkostwo w AACSB, a w przyszłości uzyskanie akredytacji, w znaczący sposób przyczynia się do rozpoznawalności Politechniki Gdańskiej na świecie. To kolejny ważny krok do awansu w międzynarodowych rankingach – zapewnia prof. Krystian Zawadzki, pełnomocnik Rektora PG ds. Akredytacji Międzynarodowej AACSB, kierownik 20-osobowego zespołu pracowników Wydziału Zarządzania i Ekonomii czuwającego nad całym procesem akredytacji.

Akredytacja AACSB ma charakter zarówno instytucjonalny, jak i edukacyjny oraz programowy. Ocenie przez zespół międzynarodowych ekspertów poddane zostaną treści prowadzonej działalności naukowej związane z zarządzaniem oraz ekonomią, w tym również te łączące nauki inżynieryjne i społeczne.

Aktualnie akredytację AACSB posiada 820 instytucji z ponad 50 krajów, w tym 531 uczelni ze Stanów Zjednoczonych (m.in. Massachusetts Institute of Technology, Yale University, Harvard University). Jednocześnie liczba członków organizacji przekracza w chwili obecnej 1600 jednostek z całego świata.

Więcej informacji na stronie PG. 

Leave a comment

Send a Comment