PG nawiązała współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku

PG nawiązała współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku
Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej oraz prof. ASP Krzysztof Polkowski, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, podpisali porozumienie na mocy którego obydwie uczelnie nawiążą bliską współpracę w ramach organizacji międzynarodowego forum krajobrazowego Transforming Cityscape with Art w Gdańsku w dniach 13-17 października br.
 

Umowę pomiędzy obydwiema uczelniami rektorzy podpisali we wtorek 30 marca na terenie Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, zobowiązując się do bliskiej współpracy naukowej i promocyjnej w ramach przygotowań i przeprowadzenia międzynarodowego i interdyscyplinarnego forum krajobrazowego Transforming Cityscape with Art (Przekształcanie miastobrazu poprzez sztukę).

Forum organizowane przez Instytut Le:Notre, Europejską Radę Szkół Architektury Krajobrazu (ECLAS), Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej odbędzie się w Gdańsku w dniach 13-17 października 2021 r. Na mocy zawartego porozumienia Politechnika Gdańska została w ramach tego wydarzenia partnerem naukowym ASP w Gdańsku.

– Forum będzie dużym i ważnym wydarzeniem nie tylko dla Akademii Sztuk Pięknych, ale również dla naszej uczelni – mówił po podpisaniu porozumienia prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Jestem przekonany, że nasi naukowcy z Wydziału Architektury PG wniosą do niego bardzo wiele, w tym swoją wiedzę i doświadczenie, a nasza współpraca pogłębi integrację lokalnych środowisk akademickich i zawodowych zajmujących się kształtowaniem ładu przestrzennego w polskich miastach.

źródło: pg.edu.pl

Leave a comment

Send a Comment