Otwarty dostęp do ponad 300 tys. artykułów w Bibliotece Nauki

Otwarty dostęp do ponad 300 tys. artykułów w Bibliotece Nauki

Już ponad 300 tys. artykułów z tysiąca czasopism udostępnia Biblioteka Nauki, największy polski serwis internetowy gromadzący czasopisma naukowe. Zasoby dostępne są w modelu otwartym (open access), dzięki czemu użytkownicy serwisu przeczytają artykuły bezpłatnie.

Działająca od 2014 roku Biblioteka Nauki stale rozbudowuje swoje zasoby, a wśród wydawców, którzy zdecydowali się upowszechniać publikacje w serwisie znajdują się zarówno duże wydawnictwa uczelniane, jak i wyspecjalizowane instytucje publikujące pojedyncze periodyki. Tylko w 2019 roku do serwisu dołączyło 100 nowych tytułów – poinformowała Natalia Gruenpeter z Platformy Otwartej Nauki.

“Udostępnianie czasopisma w Bibliotece Nauki nie wiąże się z żadnymi opłatami, przynosi natomiast szereg korzyści, m.in. trwałe przechowywanie, większą widoczność i szybkie rozpowszechnianie publikacji. Treści dostępne w serwisie są dobrze widoczne w wyszukiwarkach internetowych, co pozwala szerokiemu gronu czytelników odnaleźć potrzebne im artykuły” – czytamy w przesłanym komunikacie.

Z Biblioteki Nauki korzystać można bezpłatnie, w dowolnie wybranym miejscu i czasie, bez konieczności rejestracji. Dzięki temu łatwy i szybki dostęp do wiedzy mają zarówno naukowcy, jak i dziennikarze, edukatorzy, przedsiębiorcy, specjaliści i każdy, kto jest zainteresowany wybranym tematem.

Po szczegóły zapraszamy na stronę Naukawpolsce.pap.pl.

Leave a comment

Send a Comment