Nowy rok, nowe wyzwania. "Gdańsk wiodącym ośrodkiem akademickim w Polsce"

Nowy rok, nowe wyzwania. "Gdańsk wiodącym ośrodkiem akademickim w Polsce"
– Inaugurujemy dziś nowy rok akademicki. Jest mi niezmiernie miło powitać was w dobrym zdrowiu, gotowych do pracy i do nauki, pomimo niecodziennych okoliczności, w jakich się spotykamy – mówił prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, otwierając uroczyste Otwarte Posiedzenie Senatu.
 
Centralna uroczystość inaugurująca nowy rok akademicki, w związku z sytuacją epidemiczną, odbyła się w tym roku w sposób hybrydowy. Ograniczona została lista bezpośrednich uczestników Otwartego Posiedzenia Senatu, natomiast wszyscy chętni mogli wziąć udział w uroczystości dzięki transmisji online.
 

Podczas przemówienia inauguracyjnego prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, omówił m.in. największe osiągnięcia uczelni w minionym roku w kontekście uzyskania statusu uczelni badawczej, opowiedział o planowanych inwestycjach oraz wyzwaniach, jakie stoją przed Politechniką w najbliższym czasie.

– Nasz cel jest jasny: Gdańsk i Pomorze mają być wiodącym regionem i ośrodkiem akademickim w Polsce, rozpoznawalnym zarówno w Europie, jak i na świecie. Takim, który będzie przyciągać do Gdańska coraz lepszych maturzystów i naukowców, a także kształcić świetnie przygotowane kadry, które pomogą w rozwoju lokalnego biznesu i przemysłu –podkreślał rektor – Praca na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego jest dla naszej uczelni priorytetowa, będziemy więc podążać w kierunku jeszcze lepszego dopasowania naszych działań do wymogów rynkowych, zarówno w aspekcie dydaktyki i kształcenia, jak również projektów badawczych i komercjalizacji badań naszych naukowców.

Na zakończenie przemówienia Rektor mówił o organizacji nauki i funkcjonowaniu uczelni w czasie pandemii:

– Proces kształcenia w tym roku z pewnością będzie się znacząco różnić od tego znanego nam z lat ubiegłych, ale pragnę was uspokoić, że jako uczelnia dochowamy wszelkich starań w celu zapewnienia komfortowych i bezpiecznych warunków do pracy i nauki.

Więcej informacji na pg.edu.pl.

Leave a comment

Send a Comment