„NOC BIOLOGÓW” na AKADEMII POMORSKIEJ W SŁUPSKU

„NOC BIOLOGÓW” na AKADEMII POMORSKIEJ W SŁUPSKU

Styczeń na AP w Słupsku obfitował w ciekawe wydarzenia organizowane przez Koło Naukowe Fizjologów Zwierząt „Oxygen” w związku z IX edycją „Nocy biologów”.

W bieżącym roku impreza promująca działalność koła była poświęcona trzem głównym zagadnieniom:

  1. Zmiany klimatu
  2. Rośliny
  3. Zdrowy tryb życia

Studenci oraz uczniowie szkół ze Słupska i regionu mogli uczestniczyć w ciekawych wykładach, wzięli udział w warsztatach, odczytach i pokazach. Była to szczególna okazja nie tylko do pogłębienia wiedzy z prezentowanych tematów, ale także zdobycia praktycznych wskazówek i umiejętności. Warto też podkreślić, że tegoroczne tematy dostosowano do problemów, z jakimi zmaga się ludzkość w naszych czasach. „Noc biologów” była więc nie tylko ciekawa, ale też skłaniała do myślenia, inspirowała i „otwierała oczy” na zagrożenia dla środowiska i życia człowieka.

Zespół realizujący program:
dr hab. Halina Tkachenko, prof. AP, mgr Mirosława Jagodzińska wraz ze Studentami koła naukowego fizjologów zwierząt “Oxygen” w składzie Karmena Lubińska, Nataniel Stefanowski – Dieta śródziemnomorska; Natalia Rubaj, Patrycja Obrycka – “Szyja smartfonowa”; Aleksandra Walentynowicz, Sandra Niedźwiecka, Joanna Katafiasz – Zasada “Zero-waste”.

Nataniel Stefanowski
Zdjęcia z archiwum koła „Oxygen”

Leave a comment

Send a Comment