Noc Biologów już wkrótce. W nowej formie: online i bez zapisów

Noc Biologów już wkrótce. W nowej formie: online i bez zapisów

Z okazji dziesiątej edycji Nocy Biologów, która tego roku odbędzie się w formie online, pracownicy, doktoranci oraz studenci Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed i Gdyńskiego Akwarium przygotowali wiele ciekawych wydarzeń z dziedziny biologii. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Człowiek i mikroorganizmy”. 

Dziesiąta edycja Nocy Biologów odbędzie się w piątek, 8 stycznia 2021 r. i jak co roku zapowiada się bardzo ciekawie.

– Biologia to nauka, która jest z nami na co dzień, jednak często się nad tym nie zastanawiamy, a częściej wolimy się nie zastanawiać, bo przecież to nauka – a nauka jest trudna! Nic bardziej mylnego, biolodzy z Uniwersytetu Gdańskiego podjęli się zadania, by przybliżyć biologię i jednocześnie pokazać, że to, co robią i co badają jest bardzo blisko nas – mówi dr Elżbieta Sontag, koordynator Nocy Biologów z ramienia Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. – Kilkuletnie doświadczenie pokazuje, że Noc Biologów wpisała się na stałe w kalendarz pomorskich wydarzeń i co roku powiększa się grono uczestników. Podczas ubiegłorocznej imprezy zamontowany został licznik wejść i okazało się, że Wydział Biologii odwiedziło prawie 2 tys. osób. Ta frekwencja pokazała, jak bardzo potrzebna jest popularyzacja nauki i prezentowanie badań naukowców. Zwłaszcza, że odwiedzają nas przedszkolaki, młodzież szkolna w różnym wieku, a także dorośli.

– Wychodzenie z rzetelną wiedzą naukową poza Uniwersytet jest szczególnie ważne w dzisiejszym świecie, w którym jesteśmy zalewani pseudonaukowymi informacjami i fake-news’ami. Dlatego mimo niesprzyjającej sytuacji epidemiologicznej organizujemy na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed Noc Biologów w formie on-line. W tym roku chcemy wykorzystać fakt, że na wydziale pracują wirusolodzy prowadzący badania nad wirusem SARS-CoV-2, którzy podzielą się swoją wiedzą o nowych szczepionkach i diagnostyce COVID-19, rozwieją wątpliwości i odpowiedzą na pytania nurtujące słuchaczy. Poza tym zaprezentujemy szereg równie ciekawych wykładów i warsztatów związanych z szeroką pojętą tematyką “Człowiek i mikroorganizmy” – mówi dr Alicja Chmielewska, koordynator Nocy Biologów z ramienia Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.

Źródło: ug.edu.pl

Leave a comment

Send a Comment