"Naukowiec przyszłości" z Gdańska? Dr Pieńkowska nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

"Naukowiec przyszłości" z Gdańska? Dr Pieńkowska nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

Dr hab. n. farm. Krystyna Pieńkowska z Katedry i Zakładu Chemii Fizycznej na GUMedzie została nominowana przez Centrum Inteligentnego Rozwoju do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii „Naukowiec przyszłości” za realizację projektu: „Badanie interakcji pomiędzy siloksanami (silikonami), a strukturą ludzkiej skóry jak również ocena ich skutków”, który otrzymał w 2019 roku dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki w ramach Konkursu OPUS 16.

Interdyscyplinarny projekt realizowany jest we współpracy naukowej farmaceutów i fizyków z Katedry i Zakładu Chemii Fizycznej oraz Katedry i Zakładu Farmacji Stosowanej Wydziału Farmaceutycznego z OML Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Laboratorium Optroniki Instytutu Technologii Mechanicznej Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej oraz Zakładu Badań Strukturalnych i Fizyki Medycznej Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie.

Kapituła wyróżnia organizacje, jednostki i zespoły badawcze oraz osoby, które realizują innowacyjne projekty z wykorzystaniem funduszy w ramach programów unijnych, krajowych oraz ze środków własnych, a w swojej działalności naukowej, także podstawowej, promują innowacyjne rozwiązania, które mogę mieć wpływ na zrównoważony rozwój społeczeństwa i gospodarki.

Nominacje i przyznawanie nagród odbywa się pod patronatem między innymi: Komisji Europejskiej, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Urzędu Patentowego RP, Krajowy Punkt Kontaktowy programów Badawczych UE, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Cyfryzacji.

Partnerem Merytorycznym Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju przy Politechnice Śląskiej.

Po szczegóły zapraszamy tutaj. 

Leave a comment

Send a Comment