Najlepsze szkoły średnie Pomorza po raz drugi na Politechnice Gdańskiej

Najlepsze szkoły średnie Pomorza po raz drugi na Politechnice Gdańskiej

Dziesięć najlepszych liceów ogólnokształcących i dziesięć techników z województwa pomorskiego w Pomorskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 odebrało nagrody podczas uroczystej gali na Politechnice Gdańskiej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się  przedstawiciele władz rządowych i samorządowych,  środowiska naukowego i biznesu, Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie reprezentujący wyróżnione szkoły.

Gości powitał prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej.

– Gościmy dziś w murach naszej uczelni przedstawicieli najlepszych szkół na Pomorzu. Są z nami uczniowie wywodzący się z wiodących  liceów i techników z niemal każdego zakątka województwa pomorskiego: ze Słupska, Bytowa, Kartuz, Chojnic, Pucka, Tczewa oraz oczywiście z Trójmiasta. Wielu z was – rektor zwrócił się bezpośrednio do uczniów –  to także, mam nadzieję, przyszli studenci Politechniki Gdańskiej, którzy dzięki nabytej tu wiedzy i umiejętnościom będą aktywnie i efektywnie wspierać budowę silnej, polskiej nauki, przemysłu i biznesu. Podejmując studia na Politechnice Gdańskiej będziecie brać udział w nowatorskich projektach badawczych, uczyć się w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób.

Anna Wdowińska, przedstawicielka Fundacji „Perspektywy” przypomniała gościom historię powstania rankingów, które są tworzone już od 27 lat. Omówiła też kryteria, które brane są pod uwagę przy corocznym tworzeniu zestawień wiodących szkół  

Na Politechnice Gdańskiej od 2006 roku działa Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość, które m.in. organizuje kursy dla maturzystów oraz kursy przygotowujące uczniów do podjęcia studiów na kierunkach technicznych. Dr Barbara Wikieł, prof. uczelni dyrektor Centrum pokazała wybrane projekty realizowane przez uczelnię, wspierające zdolnych uczniów szkół średnich i studentów. Program zarządzania talentami, rozbudowany system stypendialny oraz granty dla najlepszych kół naukowych, to tylko niektóre formy wsparcia, które młodzież może otrzymać ze strony uczelni.

Szczegóły i galeria zdjęciowa dostępne są tutaj! 

Leave a comment

Send a Comment