Nagrodzono najlepsze studenckie projekty związane ze sztuczną inteligencją

Nagrodzono najlepsze studenckie projekty związane ze sztuczną inteligencją
Aplikacja mobilna do obrazowania i klasyfikacji zmian skórnych okazała się najlepszym projektem grupowym realizowanym na studiach II stopnia na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Nagrodzono także inne studenckie realizacje z obszaru sztucznej inteligencji. Prezentacja projektów i wręczenie nagród odbyło się w ramach rozpoczęcia roku na studiach II stopnia na tym wydziale. Zainaugurowano także nowy przedmiot – projekt badawczy.

– Patrząc na wasze zaangażowanie widać, że nasi studenci mają zacięcie do prowadzenia prac innowacyjnych, co ma znaczenie dla naszej uczelni jako uczelni badawczej – powiedział prof. Jacek Stefański, dziekan WETI podczas wręczania nagród autorom najlepszych projektów grupowych.

Projekty grupowe to przedmiot, który ma nauczyć studentów wspólnej pracy podczas rozwiązywania konkretnego problemu. Jest on realizowany od 16 lat w ramach programów nauczania na wszystkich kierunkach studiów II stopnia na WETI.

– Grupy składające się z od 3 do 5 studentów przez dwa semestry przygotowują rozwiązania rzeczywistych problemów – mówi dr inż. Krzysztof Nowicki, prof. PG, koordynator projektów grupowych na WETI. – Część z nich powstaje na zlecenie zewnętrznych firm.

W tym roku nagrodzono cztery oraz wyróżniono sześć projektów. Trzy z czterech nagrodzonych projektów związane są ze sztuczną inteligencją.

Więcej informacji o nagrodzonych projektach znajdziecie na stronie PG

Leave a comment

Send a Comment