"Medyczny" Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gdańsku

"Medyczny" Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gdańsku

Specjalistyczne aspekty związane ze zdrowiem osób w wieku podeszłym, ogólne zagadnienia z zakresu medycyny oraz nauk o zdrowiu to tylko część zajęć, które będą się odbywać od listopada 2019 roku na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w ramach nowo powstającego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W związku z realizacją projektu pn. „Uruchomienie Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym” zachęcamy do udziału w konkursie na przygotowanie scenariuszy zajęć dydaktycznych.

Celem projektu jest odniesienie kompetencji niestandardowych odbiorców szkolnictwa wyższego z zakresu medycyny i nauk o zdrowiu poprzez realizację zajęć dydaktycznych dla osób w wieku 60+ zamieszkałych na terenie województwa pomorskiego.

W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie 3 cykli zajęć, które zostaną skierowane do osób powyżej 60 roku życia, zamieszkałych na terenie województwa pomorskiego. Rozpoczęcie I edycji zaplanowano na listopad 2019 r. Zajęcia dotyczyć będą przede wszystkim specjalistycznych aspektów związanych ze zdrowiem osób w wieku podeszłym, jak i ogólnych zagadnień z zakresu medycyny oraz nauk o zdrowiu, które mają na celu rozwijać zainteresowania słuchaczy.

Więcej informacji o UTW znajdziecie tutaj. 

Leave a comment

Send a Comment