Liderzy Medycyny 2019 są z GUMedu

Liderzy Medycyny 2019 są z GUMedu

Po raz dziewiętnasty kapituła konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2019 wybrała laureatów w dziesięciu kategoriach. W gronie zwycięzców znalazł się Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, szpitala GUMed. Zwyciężył w kategorii Menedżer Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne, dzieląc zaszczytne pierwsze miejsce ex aequo z Januszem Kowalewskim, dyrektorem Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. W kategorii zdrowie publiczne wyróżnienie przypadło Krajowemu Centrum Hipercholesterolemii Rodzinnej UCK i koordynującemu pracę ośrodka dr. Krzysztofowi Chlebusowi z I Katedry i Kliniki Kardiologii GUMed.

Nagrody wręczono 16 stycznia 2020 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. W uroczystej gali udział wzięli: rektor GUMed prof. Marcin Gruchała, prorektor ds. klinicznych prof. Edyta Szurowska, dyrektor ds. lecznictwa UCK dr hab. Tomasz Stefaniak, zastępca dyrektora naczelnego ds. administracyjno-technicznych Arkadiusz Lendzion, zastępca dyrektora naczelnego ds. sprzedaży i rozliczeń usług medycznych Dorota Kuzimska, Sylwia Mierzewska z Zespołu ds. Organizacji i Promocji UCK oraz Joanna Śliwińska, rzecznik prasowy GUMed.

Jakub Kraszewski związany jest z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku od 2009 r., pracując najpierw na stanowisku zastępcy dyrektora ds. personalnych, a od 2016 r. kierując tym największym szpitalem na Pomorzu. Cechują go wysokie standardy pracy i kompetencje interpersonalne, pozwalające na umiejętne zarządzanie jedną z najnowocześniejszych placówek w kraju. Dzięki staraniom dyrektora Kraszewskiego w UCK z sukcesem wprowadzono najnowsze technologie medyczne, pozwalające na realizację nowych świadczeń na najwyższym światowym poziomie. Szpital utrzymuje stabilną sytuację ekonomiczną, gwarantującą zrównoważony rozwój jednostki i jego kadr. Okres kierowania UCK przez Jakuba Kraszewskiego cechuje wielopłaszczyznowy rozwój jednostki, jak również prawdziwie partnerska współpraca z Uczelnią. Ma ona realne odzwierciedlenie we wspólnych projektach i inicjatywach o charakterze innowacyjnym, naukowo-badawczym, klinicznym i społecznym, z których efektów korzystają nie tylko mieszkańcy północnej Polski.

Szpital kliniczny GUMed osiągnął 5 poziom cyfryzacji w skali EMRAM (Electronic Medical Record Adoption Model), najwyższy wśród polskich placówek ochrony zdrowia. Ponadto doceniono dodatni wynik finansowy UCK (Szpital poprawił swoją rentowność, uzyskując wynik finansowy na poziomie 1,1 mln zł, równocześnie regulując na bieżąco swoje zobowiązania wymagalne), a zwłaszcza spłacenie z 20-miesięcznym wyprzedzeniem pożyczki restrukturyzacyjnej do Agencji Rozwoju Przemysłu, nadpłacając prawie 20 mln zł, co jest ewenementem na skalę Polski. Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny to prestiżowy konkurs organizowany przez wydawnictwo medyczne Termedia. W ubiegłym roku w konkursie UCK zdobyło tytuł Innowacyjny Szpital 2018, a Gdański Uniwersytet Medyczny nagrodzono za bogatą działalność edukacyjno-szkoleniową.

Więcej informacji dostępnych tutaj!

Leave a comment

Send a Comment