Kolejna edycja studiów podyplomowych Morska Energetyka Wiatrowa na PG

Kolejna edycja studiów podyplomowych Morska Energetyka Wiatrowa na PG
Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w Polsce, która realizuje kształcenie kadr dla sektora morskiej energetyki wiatrowej. Przyszłościowe i wpisujące się w rynkowe trendy studia podyplomowe cieszą się wysokim zainteresowaniem, a obecnie rozpoczyna się ich III edycja. Nowym partnerem strategicznym kierunku został koncern PKN Orlen.
 

Studia podyplomowe „Morska Energetyka Wiatrowa” uruchomiono jesienią 2019 r. na ówczesnym Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG (obecnie: Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa). Już wtedy było wiadomo, że mają ogromny potencjał: pula 60 miejsc wyczerpała się w ciągu trzech dni.

– Słuchacze studiów, których trzecia edycja właśnie się rozpoczęła, otrzymali dostęp do najnowszej wiedzy na międzynarodowym poziomie z zakresu branży offshore wind – mówi prof. PG Marek Dzida, prorektor Politechniki Gdańskiej ds. kształcenia i kierownik studiów podyplomowych. – Nowy kierunek zapewnia im z jednej strony wiedzę potrzebną do pracy, a z drugiej również samą pracę, bo zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży będzie nadal rosnąć.

Szczegóły na stronie PG.

Leave a comment

Send a Comment