Kaczyński: trzeba będzie położyć większy nacisk na nauki humanistyczne

Kaczyński: trzeba będzie położyć większy nacisk na nauki humanistyczne

Z całą pewnością trzeba będzie położyć większy nacisk na nauki humanistyczne – one są potrzebne, one budują bardzo znaczną część naszej kultury i pozwalają się w tej kulturze rozeznać – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Poznaniu.

Prezes PiS podczas konwencji partii odniósł się do tematu szkolnictwa wyższego w kontekście reformy, którą wprowadził wicepremier, minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. – Teraz czekamy na jej wyniki i chcemy, i liczymy na to, że ona te wyniki przyniesie, zarówno w sferze intelektualnej, jak i w sferze praktycznej, że to będzie także część tego mechanizmu, który będzie pchał polską gospodarkę do przodu – mówił.

Polska nauka tkwiła w pewnym marazmie i trzeba pójść do przodu, spróbowaliśmy pójść do przodu. To odważna decyzja, ale słuszna, być może trzeba ją będzie korygować – powiedział Kaczyński. – Z całą pewnością trzeba będzie położyć większy nacisk na nauki humanistyczne – one są potrzebne, one budują bardzo znaczną część naszej kultury i pozwalają się w tej kulturze, ale także w kulturze światowej i to kulturze rozumianej najszerzej, rozeznać – dodał i podkreślił, że jest to ważne dla życia społecznego i narodowego.

Szczegóły na NaukawPolsce.pap.pl

Leave a comment

Send a Comment