Jak efektywnie się uczyć? Poznajcie kilka sprawdzonych sposobów!

Jak efektywnie się uczyć? Poznajcie kilka sprawdzonych sposobów!

Redakcja serwisu Glamour.pl podpowiada, co robić, aby nauka stała się przyjemna, szybka i efektywna. Uwaga, nie znajdziecie tu metody „wykuć, zdać, zapomnieć”!

Wiemy, że korzystacie z końcówki wakacji i ostatnie o czym myślicie to nauka. Warto jednak przygotować się do nowego roku szkolnego z odpowiednim wyprzedzeniem. I nie chodzi tylko o skompletowanie wyprawki, czy odświeżenie garderoby, ale również o dokładne zaplanowanie swojej nauki. Zastanówcie się, co możecie zrobić, aby poprawić oceny na świadectwie (albo utrzymać wyniki na równie wysokim poziomie). Postawcie sobie realne cele, które zrealizujecie w roku szkolnym 2019/2020. Mogą one dotyczyć nauki nowego języka, czytania lektur, systematycznego rozwiązywania zadań z matematyki lub czegoś zupełnie innego. Pamiętajcie natomiast, że nie liczy się jedynie to, czego chcecie się nauczyć, ale również, jak (a nawet: kiedy!) to robicie. Sprawdźcie, co zrobić, aby nauka stała się przyjemna, szybka i efektywna.

Jak efektywnie się uczyć – odpowiednie otoczenie
Po pierwsze, zadbajcie o otoczenie. Dobra organizacja miejsca pracy to podstawa! Dokładnie wywietrzcie pokój, w którym będziecie się uczyć. Posprzątajcie swoje biurko i usuńcie z niego wszystkie niepotrzebne rzeczy. Tak zwane „rozpraszacze” zastąpcie materiałami oraz artykułami szkolnymi, które przydadzą wam się podczas pracy. Mając wszystko pod ręką, nie będziecie musieli wstawać co chwilę od biurka, a tym samym rozpraszać się.​

Więcej porad na stronie Glamour. 

Leave a comment

Send a Comment