I konkurs w ramach cyklu Grantów Rektora PG. „Nowoczesny Kampus PG: łączymy tradycję z nowoczesnością”

I konkurs w ramach cyklu Grantów Rektora PG. „Nowoczesny Kampus PG: łączymy tradycję z nowoczesnością”

Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej ogłasza nabór na pierwszy konkurs w ramach cyklu Grantów Rektora PG pt. „Nowoczesny kampus PG: łączymy tradycję z nowoczesnością”. Celem konkursu jest opracowanie twórczej koncepcji przestrzennej wraz z dokumentacją dla sali wystawowej oraz sali wystawowo-seminaryjnej w budynku Hydromechaniki. Wartość pierwszego Grantu Rektora PG to 20 tys. zł.

Konkurs skierowany jest do studentów i doktorantów PG. Kwalifikacja następuje na podstawie wniosków zgłoszeniowych oraz oceny wstępnych koncepcji architektonicznych wypracowanych przez studentów w ramach zajęć z przedmiotu Projekt obieralny: Adaptacje. Kreatywne przestrzenie nauki i ekspozycji realizowanego (zdalnie) na Wydziale Architektury PG w terminie 30.03 – 06.04.2020. Do udziału/współpracy zachęca się także studentów innych wydziałów PG.

Studenci innych wydziałów PG proszeni są o kontakt pod adresem: granty@pg.edu.pl do 29 marca 2020 r. Natomiast chętni z Wydziału Architektury proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie https://pg.edu.pl/granty/dokumenty i przesłanie go, wraz z projektem wstępnej koncepcji w formułowaniu, której uczestniczyli (pdf lub jpg) na adres granty@pg.edu.pl do 7 kwietnia 2020 r.

Zadaniem uczestników Grantu Rektora będzie opracowanie w dniach 8-27 kwietnia 2020 r. twórczych koncepcji rozwiązań przestrzennych wraz z dokumentacją dla sali wystawowej oraz sali wystawowo-seminaryjnej w budynku Hydromechaniki. Zaproponowana aranżacja powinna wykorzystywać zagłębione kanały (możliwe jest wprowadzenie wody lub nawiązania do przepływającej wody oraz gra światłem). Realizacja opracowanego rozwiązania nie powinna przekraczać kwoty 150 000 PLN brutto – do koncepcji należy dołączyć wstępny kosztorys realizacji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Politechniki Gdańskiej!

Leave a comment

Send a Comment