GUMed awansuje w rankingu "Perspektyw"

GUMed awansuje w rankingu "Perspektyw"

Po raz kolejny GUMed znalazł się w czołówce polskich ośrodków akademickich. Zgodnie z wynikami 21 edycji Rankingu Uczelni Akademickich Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Gdański Uniwersytet Medyczny zajmuje wysokie 6 miejsce wśród wszystkich uczelni w kraju, poprawiając swoją pozycję o 2 miejsca.

Tym samym jest najwyżej ocenioną uczelnią Pomorza i niezmiennie najlepszą polską uczelnią medyczną. Równie dobrze wypada GUMed w tegorocznym rankingu kierunków studiów, zajmując odpowiednio 2 lokatę na kierunku lekarskim, 3 – analityce medycznej i farmacji oraz 4 – zdrowiu publicznym. Uroczysta gala odbyła się 17 lipca br. w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie. Podczas wydarzenia naszą Uczelnię reprezentowała prof. Edyta Szurowska, prorektor ds. klinicznych GUMed wraz z rzecznik prasową dr Joanną Śliwińską. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.

– Awans w gronie najlepszych polskich uczelni to wielkie wyróżnienie i sukces Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 5 lat GUMed zajmuje wysoką pozycję w ścisłej czołówce krajowych ośrodków akademickich, w tym roku aż o dwa miejsca poprawiając swoją lokatę – podkreśliła prorektor prof. Edyta Szurowska. – Jest to najlepszy dowód na to, że jesteśmy dobrzy nie tylko w działalności stricte medycznej, klinicznej, na co wskazuje nasza nazwa, ale jesteśmy wiodącą uczelnią także w obszarze naukowym, badawczym i dydaktycznym. Wszystkim członkom społeczności GUMed gratuluję tego osiągnięcia, bo praca pracowników każdego szczebla, a także dokonania studentów i doktorantów złożyły się na nasz niewątpliwy sukces.

Więcej informacji na gumed.edu.pl.

Leave a comment

Send a Comment