Gdański Uniwersytet Medyczny będzie edukował mieszkańców regionu

Gdański Uniwersytet Medyczny będzie edukował mieszkańców regionu

Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne i Radio Gdańsk będą nadal wspólnie edukować mieszkańców regionu w zakresie zdrowia. Porozumienie o współpracy podpisali 23 sierpnia br. przedstawiciele stron – rektor GUMed prof. Marcin Gruchała, dyrektor naczelny UCK Jakub Kraszewski oraz prezes zarządu Radia Gdańsk Dariusz Wasielewski. Umowa ma charakter bezterminowy. Instytucje będą wspólnie działać na rzecz szerzenia wiedzy o zdrowiu, profilaktyce chorób i metodach leczenia dostępnych na Pomorzu, realizując autorski cykl „Bądź zdrów – bez kolejki”.

Zainicjowane w 2017 r. działania GUMed i Radia Gdańsk odbywać się będą w zaproponowanej przed rokiem formule – raz w miesiącu naukowcy różnych specjalności spotykać się będą ze słuchaczami w murach Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Najbliższa audycja odbędzie się w poniedziałek, 9 września o godz. 14 w budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej (I piętro, obok baru Witaminka). Ekspertami będą lekarze z Katedry i Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej GUMed.

– To pewna kontynuacja współpracy, która ma przybliżać, pokazywać i oswajać to, co dzieje się w szpitalu i przenosić to w pewną przestrzeń publiczną. Podczas audycji rozmawiamy nie tylko o chorobach, ale też o profilaktyce i pewnych nowościach w medycynie. To takie forum, gdzie spotykają się pacjenci, lekarze i dziennikarze, którzy razem debatują na istotne tematy – mówi Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

W misję Uczelni wpisane są działania o charakterze edukacyjnym i popularnonaukowym. Dzięki partnerskiej współpracy z największą regionalną rozgłośnią specjaliści GUMed i UCK mogą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

– Radio Gdańsk udostępnia swoją antenę naszym specjalistom, którzy mogą podzielić się z mieszkańcami Pomorza wiedzą oraz udzielić porad i informacji na temat, jak zdrowo żyć. W medycynie znacznie lepiej jest zapobiegać niż leczyć, a na tym nam w szczególności zależy – dodaje prof. Marcin Gruchała, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Więcej szczegółów na stronie GUMed. 

Leave a comment

Send a Comment