Centrum testowe COVID-19 drive-thru na terenie Akademii Pomorskiej w Słupsku

Centrum testowe COVID-19 drive-thru na terenie Akademii Pomorskiej w Słupsku

W związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju i zagrożeniem COVID-19, w wyniku rozmów Rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku dr. hab. inż. Zbigniewa Osadowskiego z Wojewodą Pomorskim Panem Dariuszem Drelichem, zrodziła się koncepcja, aby Centrum testowe COVID-19 drive-thru powstało na terenie Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Centrum będzie funkcjonowało na kampusie przy ul. Boh. Westerplatte (parking wewnętrzny) przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 10:00-13:00.

Akademia organizuje punkt wraz z Wojskami Obrony Terytorialnej i przy nadzorze Wojewody Pomorskiego.

Centrum obsługiwać będzie 12 studentów z kierunku pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego Akademii Pomorskiej wraz z 2  pracownikami Instytutu Nauk o Zdrowiu.

Działania studentów i pracowników AP na rzecz bezpieczeństwa i przeciwdziałania COVID-19 są wspierane, mi.in. dzięki środkom z  projektu prospołecznego realizowanego przez Akademię Pomorską w Słupsku „ Aktywna Akademia 5 plus”- „Społeczna odpowiedzialność – oddziaływanie regionalnych uczelni wyższych jako czynnika stymulującego międzypokoleniową aktywność społeczną” finansowanego ze środków MNiSW.

fot. i źródło: apsl.edu.pl

Leave a comment

Send a Comment